Please enable JS

Outplacement

Outplacement

Outplacement

Outplacement je soubor nástrojů, procesů a metod, které pomáhají zaměstnancům i firmám, když dojde na propouštění. Zaměstnavatel se stará o zaměstnance, kterým musí dát výpověď. Outplacement je tedy proces, který pomáhá lidem i firmám v obtížné životní situaci, kterou ztráta zaměstnání může být.

Outplacement obsahuje poradenství v oblasti zdravotního a sociálního zabezpečení, pracovního práva, komunikace s Úřadem práce, školení v dovednostech hledání nového místa, psaní životopisu, cvičných pohovorů, komunikace s potenciálními zaměstnavateli a informace o volných pracovních místech. V neposlední řadě také psychickou podporu propouštěnému zaměstnanci.

Dobře zvládnutý outplacement je velmi dobrou vizitkou zaměstnavatele a posiluje loajalitu zaměstnanců. Pomůžete-li odcházejícímu zaměstnanci, získáte kredit stávajících zaměstnanců. Vaši lidé vidí, jak pečujete o ty, kteří z různých důvodů museli odejít. Mají tak jistotu, že je v krizových situaích podpoříte. 

Cílem outplacementu je nalézt pro zaměstnance nové vhodné uplatnění co možná nejrychleji. Je to podpora při zvládání změny v kariérním životě. 


Kontaktujte nás

Odesláním souhlasím, aby společnost WOLIP s.r.o. jako správce zpracovávala moje osobní údaje v rozsahu uvedeném v tomto formuláři za účelem zodpovězení dotazu. Další informace ke zpracování naleznete v informacích o ochraně osobních údajů.