Please enable JS

Personální agentura

Personální agentura


Personální agenturou se podle zákona č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti rozumí soukromá zprostředkovatelna práce, která vyhledává pro zaměstnavatele vhodné uchazeče na volná pracovní místa, a to za předem dohodnutých platebních podmínek resp. za úplatu.

Povolení pro tzv. zprostředkování práce za úplatu uděluje Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR za pevně stanovených podmínek. Zaměstnavatelé, kteří využívají služeb personálních agentur následně zaměstnávají vybrané kandidáty na hlavní pracovní poměr do kmenového stavu k sobě jako své vlastní zaměstnance.

Personální agentura uchazeče nezaměstnává, pouze zprostředkovává zaměstnání uchazečům o zaměstnání u zaměstnavatelů. Podstatné je, že uchazeč se stává zaměstnancem firmy a ne agentury. Za registraci v personální agentuře zájemce o zaměstnání nic neplatí.

Jak je to s pracovní agenturou? To se dočtete zde.


Kontaktujte nás

Odesláním souhlasím, aby společnost WOLIP s.r.o. jako správce zpracovávala moje osobní údaje v rozsahu uvedeném v tomto formuláři za účelem zodpovězení dotazu. Další informace ke zpracování naleznete v informacích o ochraně osobních údajů.